Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Kara Kuvvetlerimizin 2231’inci Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı loop

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Kara Kuvvetlerimizin 2231’inci Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Kara Kuvvetlerimizin 2231’inci Kuruluş Yıl Dönümü Mesajı


Kara Kuvvetlerimizin Kahraman ve Fedakâr Mensupları,

Değerli Silah ve Mesai Arkadaşlarım,

Mete Han tarafından MÖ 209ʼda temelleri atılan Kara Kuvvetlerimizin kuruluşunun 2231’inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Üstün nitelikleri haiz personeli ve sahip olduğu yüksek teknoloji ürünü harp araç, gereç ve silah sistemleriyle dünyanın en saygın ordularından biri olan Kara Kuvvetlerimiz; bir taraftan “Hudut namustur.” anlayışıyla her türlü arazi ve iklim şartlarında vatanımızı korurken diğer taraftan “Ölürsem şehit, kalırsam gazi…” düsturuyla da yurt içinde ve sınır ötesinde terörle mücadeleye azim ve kararlılıkla devam etmektedir.

Üstlendiği tüm görevlerde büyük başarılar elde eden Kara Kuvvetlerimiz; özellikle güney sınırlarımızda kurulmak istenen terör koridorunu engellemek ve ülkemizin güvenliğini sağlamak amacıyla sınır ötesinde icra edilen geniş çaplı harekâtlarla da şanlı tarihine yeni ve büyük başarılar eklemiştir.

Bu faaliyetlerine ilaveten NATO, BM, AB ve AGİT ve ikili ilişkiler kapsamında Azerbaycan, Libya, Kosova, Bosna Hersek, Katar, Somali gibi dost, kardeş ve müttefik ülkelerde başarıyla görev yapan kahraman Kara Kuvvetlerimiz; tarihimize, kültürümüze ve atalarımıza yaraşır şekilde küresel barış ve istikrara katkı sağlamakta, aynı zamanda eğitim/tatbikat faaliyetlerine de aralıksız devam etmektedir.

Binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen köklü gelenekleri ve asil milletimizle olan güçlü bağları ile “ordu millet” anlayışının en güzel örneklerinden birini teşkil eden Kara Kuvvetlerimiz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kendisine verilecek her türlü görevi millî, manevi ve mesleki değerlerinden aldığı ilhamla başarıyla yerine getireceğine ve asil milletimizin gurur kaynağı olmaya devam edeceğine inancımız tamdır.

Bu başarıların sahibi; modern harp araç ve silah sistemlerini etkin kullanan, üstlendiği görevleri ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içerisinde mesai mefhumu gözetmeksizin yerine getiren kahraman ve fedakâr Kara Kuvvetleri personelinin ta kendisidir.

Kara Kuvvetlerinin kahraman ve fedakâr personelini bu başarılarından dolayı yürekten kutluyor, her birini alınlarından öpüyorum.

Bu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Mete Han’dan Sultan Alparslan’a, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten günümüze kadar Kara Kuvvetlerimizin bu seviyeye ulaşmasında emeği geçen tüm komutanlarımızı ve devlet büyüklerimizi saygıyla anıyorum.

Bu vatan için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor; hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa AVSEVER başta olmak üzere, Kara Kuvvetlerimizin muvazzaf ve emekli tüm personelini kutluyor; kendilerine ve kıymetli aile fertlerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum.


Kaynak:https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/2862022-00408

Yorumlar

Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Daha yeniDaha eski
google news bton