Usta oyuncu Cüneyt Arkın 85 yaşında yaşamını yitirdi

Usta oyuncu Cüneyt Arkın 85 yaşında yaşamını yitirdi

Türk sineması bir yıldızını daha kaybetti.

Türk sineması bir yıldızını daha kaybetti.
Cüneyt Arkın kaç yaşında vefat etti? 
Malkoçoğlu, Battal Gazi, Kara Murat ve daha nice kahramanlara hayat veren Cüneyt Arkın, 85 yaşında yaşama gözlerini yumdu.


Nezaman hastaneye kaldırıldı? 
Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan Cüneyt Arkın'ın çok sayıda ödülü bulunuyordu.

Hastaneden yapılan açıklama:
Cüneyt Arkın'ın vefat ettiği hastaneden yapılan açıklamada, "Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği Liv Hospital'da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın'ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz." denildi.

Cenaze programı nezaman yapılacak? 
Cüneyt Arkın için Perşembe günü saat 10.00'da Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenleneceği, ardından usta oyuncunun Teşvikiye Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.

Cüneyt Arkın'ın Sosyal medya hesabı üzerinden  ailesi cenaze programıyla alakalı bir açıklama yayınladı.
Bizde Exa Haber yayın platformu olarak Türk sinemasının Usta Oyuncusu Cüneyt Arkın 'a Allah' tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz. 

Kaynak :Hibya, Sosyal medya, Cüneyt Arkın resmi sosyal medya hesapları ve resmi açıklamalar. 


Yorumlar

Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Daha yeniDaha eski
google news bton