Bakan Soylu: "Bombacı Yunanistan'a kaçırılacaktı"

 Bakan Soylu: "Bombacı Yunanistan'a kaçırılacaktı"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı.


Bakan Soylu: "Bombacı Yunanistan'a kaçırılacaktı"


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamaya ilişkin açıklama yaptı.


Bakan Soylu'nun konuşmasından bazı satır başalrı şöyle:


"Şimdi cenazelerimizi kaldıracağız. Biz bize verilen mesajı biliyoruz, aldık. Bize verilen mesajn ne olduğunu da biliyoruz. Biz kimsenin düüşmanı değiliz. Kimsenin toprakalrında gözümüz yok. istiklal Caddesi bizim nazlı kızımızdır. Operasyonlar devam ediyor. Eğer yakalanmasaydı bugün Yunanistan'a kaçırılacaktı. PYD'yi orada kim besliyorsa fail odur. Piyonları çok fazla tartışmanın bir anlamı yok. Allah milletimiizn yardımcısı olsun. Bu aldığımız mesaja çok güçlü mesaj vereceğiz. Hemde çok güçlü.  ABD'nin taziyesini kabul etmiyoruz. 


Olay sonrası yapılan teknik dinlemede terör örgütünün talimatı teröristin öldürülmesine yönelik. Ya kattan atın ya da kanala atın yönünde. Ama emniyet güçlerimiz istihbarat birimlerimiz el birliğiyle bu meselenin üstünün kapatılmasını failin ortadan kaldırılmasını önlemişlerdir. 6 yıldır böyle terör olayı görmedik. Terörün yüzü böyle acımasızdır. Elbette biz burada millet oalrak birlik içinde güçlü olmalıyız. bunlara boyun eğmemeliyiz. 


Son iki saldırınında(Mersin) birinin Mümbüç'ten birinin Kobani'den talimatı geldiği çok açıktır. Bunu hep birlikte aşacağız. Bu terör örgütlerinin eylem planlarının arkadasındakilerin de karartılmasına izin vermeyeceğiz.


Küçükçemece'de yakalandı. Burada patlattktan sonra Esenler'e gitti. Onu götüren şahsı yakalayıp onu sorgulayınca bir sokakta olduğunu öğrendik o sokağa yaptığımız operasyon neticesinde ele geçirilmiş oldu. 


Onunla beraber o olayı tertipleyen, ona öldür talimatı verilen kişiyi de yakaladık. Operasyonlar devam ediyor. Milletimize başsağlığı diliyorum."Hibya Haber Ajansı

Yorumlar

Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Daha yeniDaha eski
google news bton