Sarp Sınır Kapısı'nda kaçak bal operasyonu

 Sarp Sınır Kapısı'nda kaçak bal operasyonu

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Sarp Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonlarda bir yolcunun üzerinde bin 100 adet bal arısı ve bir aracın yakıt deposunda 104 kilo 150 gram kestane balı ele geçirildi.

Sarp Sınır Kapısı'nda kaçak bal operasyonu


Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Sarp Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonlarda bir yolcunun üzerinde 1.100 adet bal arısı ve bir aracın yakıt deposunda 104 kilo 150 gram kestane balı ele geçirildi.


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, gerçekleştirilen ilk operasyonda, Sarp Gümrük Kapısı’ndan ülkemize gelen bir yolcu, Sarp Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce yolcu salonunda riskli görülerek yakın takibe alındı. Söz konusu yolcunun x-ray tarama ve metal dedektöründen geçişi esnasında şüpheli hareketler sergilemesi sonucu detaylı üst aramasına tabi tutuldu. Şüpheli yolcunun yapılan üst aramasında bel bölgesine sarılmış 110 ahşap kutu içerisine gizlenmiş 1.100 adet kraliçe ve işçi bal arısı tespit edildi.Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından gerçekleştirilen bir diğer operasyonda ise, Sarp Gümrük Kapısı’na Gürcistan’dan gelen yabancı plakalı bir araç kaçakçılık açısından riskli olarak değerlendirildi. Şüpheli araç x-ray tarama cihazına sevk edildi. Yapılan tarama sonucunda aracın yakıt deposunda olağan dışı yoğunluğa rastlayan ekiplerin şüpheleri haklı çıktı. Aracın yakıt deposunda 104 kilo 150 gram kestane balı ele geçirilirken, söz konusu aracın yakıt ihtiyacının ise yakıt deposunun içerisinde bulunan özel bir tertibat ile ayrılan alandan sağlandığı da ekipler tarafından tespit edildi.Gerçekleştirilen operasyonlara ilişkin soruşturmalar Hopa Cumhuriyet Başsavcılığınca nezdinde çok yönlü olarak devam ediyor.


Hibya Haber Ajansı

Yorumlar

Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Daha yeniDaha eski
google news bton