Dolar - TL teknik analiz

 Dolar / TL teknik analizi

Dolar / TL 8,95 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar - TL teknik analiz


Dolar / TL 8,95 seviyesinden işlem görüyor.

Geçtiğimiz Cuma günü Reuters’te yer alan TCMB Başkanı Kavcıoğlu haberi sonrasında tüm zamanların en yüksek seviyesi ile rekor kıran Dolar / TL, bugün hızlı geri çekilmesinin ardından 8,9765 ile yeni rekor kırdı.

Doların küresel piyasalarda değer kazanmasından ziyade yurtiçindeki gündem Dolar / TL paritesini etkiliyor. Ağustos ayında Cari İşlemler Dengesi’nde t urizm gelirleri ve güçlü ihracat verilerine bağlı olarak hafif açık beklentisine rağmen 528 milyon dolar fazla veren cari denge verisi sonrasında kur, 8,92’ye kadar geri çekildi.

Sonrasında Kavcıoğlu’nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda gerçekleştirdiği konuşmasında sıkı para politikasının ekonomide yavaşlatıcı etkilerinin devam ettiğini belirtmesi ve ayrıca yüksek enflasyonun geçici faktörlerden kaynaklı olduğunu vurgulaması sonrası Türk Lirası gün içi kazançlarını geri aldı ve Dolar / TL paritesi yeni rekor kırdı.

9,00 seviyesi psikolojik destek seviyesi olarak ön plana çıkarken, 9,00’un kırılması durumunda 9,30 direnç seviyesi olarak ön plana çıkıyor. Geri çekilmelerde ise 8,85 – 8,65 destek seviyeleri olarak takip edilecek.

Haber yatırım tavsiyesi değildir.(YTD)Kaynak İnfo Yatırım

Kaynak Hibya Haber Ajansı

Yorumlar

Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Daha yeniDaha eski
google news bton