Bakan Yanık, Ankara Çocuk Evleri Sitesi’nde çocuklarla buluştu

Bakan Yanık, Ankara Çocuk Evleri Sitesi’nde çocuklarla buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Yanık, Ankara Çocuk Evleri Sitesi’nde korunma ve bakım altında olan farklı yaş gruplarındaki kız çocukların katıldığı etkinlikte çocukların anlattığı masalları dinledi,  onlara “Bir İnci Masalı”nı anlatarak, Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın katılımıyla, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü’nde etkinlik düzenlendi.

Bakan Yanık, Ankara Çocuk Evleri Sitesi’nde çocuklarla buluştu


Ankara Çocuk Evleri Sitesi’nde korunma ve bakım altında olan farklı yaş gruplarındaki kız çocuklarının katıldığı etkinlikte, geleneksel Türk tiyatrosu Karagöz-Hacivat gölge oyunu sahnelendi.


Ankara Çocuk Evleri Sitesi’nden çocukların bağlama ve türkülerle sunduğu müzik dinletisinin ardından çocuklar anlatılan masallarla eğlenceli vakit geçirdi.


Çocukların anlattığı masalları dinleyen Bakan Yanık, çok beğendiğini dile getirerek “O kadar güzel anlattılar ki ben bu kadar güzel anlatamam. Harikasınız, tebrik ederim.” dedi.


Bakan Yanık daha sonra çocukların arasına oturarak onlara “çocuk saflığına ve cesaretine” vurgu yapan “Bir İnci Masalı”nı anlattı.


"Gelecek heyecanları gözlerindeki pırıltıda saklıydı"


Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlayan Bakan Yanık, “Bugün kuruluşlarımızdaki kız çocuklarımızla bir araya geldik. Hayallerini konuştuk onlarla. Masallar dinledik, masallar anlattık. Gelecek heyecanları gözlerindeki pırıltıda saklıydı. Mutlu olduk.” diye konuştu.


Çocukların yaptığı ebru ve ıhlamur baskı çalışmalarını izleyen Bakan Yanık, onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi ve çocuklara Hacivat ve Karagöz gölge oyunu hediye etti.


Çocuklar da kağıt rölyef, pul taş ve güpürden hazırladıkları üç boyutlu tabloyu Bakan Yanık’a sundu.


Hibya Haber Ajansı

Yorumlar

Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Daha yeniDaha eski
google news bton