BAKAN ÖZER, ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ İÇİN BAŞKENTE GELEN HAKKÂRİLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

BAKAN ÖZER, ATATÜRK'Ü ANMA TÖRENİ İÇİN BAŞKENTE GELEN HAKKÂRİLİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU


Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Salonu'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen Atatürk'ü anma törenine katılan Hakkâri Yüksekovalı öğrencilerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 83. yılı dolayısıyla tören düzenlendi. 

 
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunca Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu'nda düzenlenen anma törenine katılan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türk Tarih Kurumunun davetlisi olarak tören için Ankara'da bulunan Hakkâri Yüksekovalı öğrencilerle bir araya geldi. 
 
Tören sonrasında, Yüksekova'da bulunan 12 farklı okuldan gelen 50 öğrenci ve öğretmenleriyle sohbet eden Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrencilerin yüz yüze eğitimle ilgili görüşlerini aldı. 
 
Öğrencilere Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tablet bilgisayar hediye edildi. 
 
İki gün boyunca Ankara'da bulunacak olan öğrenciler Anıtkabir, Türkiye Büyük Millet Meclisi gibi tarihî mekânları ziyaret edecekler.

Yorumlar

Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Daha yeniDaha eski
google news bton