Kışın güzelliği korumanın püf noktaları

 Kışın güzelliği korumanın püf noktaları

Cildimizin desteğe en çok ihtiyaç duyduğu kış aylarında doğal malzemeler kullanılarak düzenli ve doğru bakımının yapılmasının önemli olduğunu vurgulayan Doç.Dr. İbrahim Aşkar, "Kış aylarında siyah nokta ve yağlı ciltlerin iyi bir bakımla sivilceye meydan vermeyecek şekilde temizlenmesi gerekir" dedi.

Kışın güzelliği korumanın püf noktaları
 Kışın güzelliği korumanın püf noktalarıİnsan vücudunda özellikle yüz, boyun ve ellerin UV ışınları, makyaj, sigara, stres, hava değişimi gibi dış etkenlerden en çok etkilenen bölgeler olduğunu belirten, Plastik,Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrahı Doç.Dr.İbrahim Aşkar ,özellikle kış aylarında cilt bakımının büyük bir önem taşıdığını söyledi. Kış aylarında yüzünüzde siyah nokta, sivilce, yağlanma, kuruma ya da kırışıklık gibi sorunlar ortaya çıktığını ve bunların cildimizin en büyük düşmanı olduğunu söyleyen Doç. Dr. İbrahim Aşkar "Uygulayacağınız yanlış cilt bakımları ve kullanacağınız yanlış ürünler, beklediğinizden çok uzak sonuçlarla sizleri karşı karşıya bırakır" diye belirtti.


Cildin tipinin belirlenerek uygun cilt bakımının yapılması gerektiğini ifade eden Dr.Aşkar, şunları söyledi :


"Cildin türüne göre cilt bakımı uyguluyoruz. Yağlı, kuru, karma, yaşlı, sivilceli, lekeli, hassas, v.b. cilt türü yapılacak cilt bakımı türünü de etkilemektedir. Kış aylarında siyah noktaların temizlenmesi; yağlı olan ciltlerin iyi bir bakımla sivilceye meydan vermeyecek şekilde yağ kontrolünün yapılması; karma ciltlerde fazla kurutularak ciltte kaşınma, batma ve yanma gibi sorunların oluşmasının engellenmesi en temel unsurlardandır. Ayrıca cildin nemlendirilmesi, kızarıklıkların giderilmesi için tedavi uygulanması kolaylıkla sağlanabilen cilt tedavileridir. Göz çevresi ve şakaklarda, beyaz-sarı renkte yağ bezeleri oluşabilir. Yağ üretiminin eksik olması nedeniyle, yağ bezlerinde tıkanmalar olur, mila, kapalı komedon, derialtı yağ bezeleri ve kistler ortaya çıkabilir. Bu nedenle, cilt bakımına genç yaşlarda başlamanız ve cildinize uygun bakım yaptırıp, uygun ürün kullanmanız en akılcı olanıdır"

Doç.Dr.İbrahim Aşkar, kış aylarında desteğe ihtiyacı olan kuru ciltlerin bakımı konusunda da ikazda bulunarak, şu püf noktaları veriyor:


"-Cilt temizleme sütünü, masajla cildinize iyice yedirerek cildinizi temizleyin.


-Peeling uygulamasını, cildinizin hassasiyeti ve kuruluğundan dolayı granülsüz peeling ile yapın.


-10-15 dakika, cildinize buhar uygulayın.


-Komedon (akne) pensi ile sıkma işlemini yapın.


-Alkol oranı düşük olan bir tonik uygulayın.


- Nemlendirici özelliği olan maskeler kullanın ve cildinize, nemlendirici serum, ampul ve krem uygulayarak cilt bakımınızı tamamlayın".

 

Hibya Haber Ajansı

Yorumlar

Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Daha yeniDaha eski
google news bton