Facebook'un Adı değişti! Artık Facebook'un yeni adı "Meta" oldu!

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg 'metaverse'ü duyurdu! Facebook adının "Meta" olarak değiştiğini açıkladı


Facebook CEO'su Mark Zuckerberg 'metaverse'ü duyurdu! Facebook adının "Meta" olarak değiştiğini açıkladı
Facebook CEO'su Mark Zuckerberg 'metaverse'ü duyurdu! Facebook adının "Meta" olarak değiştiğini açıkladı


Meta kendini nasıl ifade ediyor? 


Meta, insanların metaverse'de oynamak ve bağlantı kurmak için daha fazla yolu olduğu bir geleceğin inşa edilmesine yardımcı oluyor. Sosyal bağlantının bir sonraki bölümüne hoş geldiniz.

Facebook'un Adı ve Logosu değişti


Facebook şirketi adını Meta olarak değiştirdi ve sosyal medya hesaplarındaki logoları da Meta olarak güncellediler. Aslında değişiklik Facebook sosyal paylaşım platformu uygulamasında değil doğrudan tüm uygulamaların bağlı olduğu Facebook şirketinde. Yani Facebook uygulamasının adı yine facebook olarak devam edecek sadece Şirketin ismi Meta olarak değişti ve şuan ki uygulamaları ve gelecekte yapılacak olan uygulamaları tek bir çatı altında toplama amacı ile böyle bir adım atıldı. Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Mevcut markanın (facebook) "gelecek şöyle dursun, bugün yaptığımız her şeyi temsil edemeyeceğini" ve değişmesi gerektiğini söyledi. Facebook, büyük bir marka değişikliğinin parçası olarak kurumsal adını Meta olarak değiştirdi.

Facebook'un Adı değişti! Artık Facebook'un yeni adı "Meta"
Facebook'un Adı değişti! Artık Facebook'un yeni adı "Meta"


Neden Şirketin ismi Meta Oldu? Mark Zuckerberg Açıkladı:


Facebook patronu Mark Zuckerberg, insanların sanal ortamda oyun oynayabileceği, çalışabileceği ve genellikle VR kulaklıklar kullanarak iletişim kurabileceği çevrimiçi bir dünya olan bir "metaverse" oluşturma planlarını açıklarken yeni adı duyurdu.

Mevcut markanın "gelecek şöyle dursun, bugün yaptığımız her şeyi temsil edemeyeceğini" ve değişmesi gerektiğini söyledi.

Facebook, büyük bir marka değişikliğinin parçası olarak kurumsal adını Meta olarak değiştirdi.

Şirket, erişimini sosyal medyanın ötesinde sanal gerçeklik (VR) gibi alanlara genişlettiği için yaptığı şeyi "kapsayacağını" söyledi.İsim değişikliği neleri kapsıyor?


Değişiklik, Facebook, Instagram ve Whatsapp gibi bireysel platformları için geçerli değil, yalnızca sahibi olan ana şirket için geçerli.Meta nedir?


"Meta" kelimesi Yunanca "ötesi" anlamına gelen kelimeden gelir.

Dışarıdan biri için metaverse, VR'nin bir versiyonu gibi görünebilir, ancak bazı insanlar bunun internetin geleceği olabileceğine inanıyor.Ayrıca:

Meta şirketi artık tüm Facebook hizmetlerini tek çatı altında toplayacak bir şirket olarak tanımlanıyor. Google'de buna benzer bir adım atmıştı ve Google Inc Çatısı altındak tüm şirketleri tek bir çatı altında toplamak için 2015 yılında Alphabet Inc i kurmuştu.

Metaverse Nedir?


Metaverse, tüm sanal dünyaların, artırılmış gerçeklik ve İnternet'in toplamı da dahil olmak üzere, neredeyse geliştirilmiş fiziksel gerçeklik ve fiziksel olarak kalıcı sanal alanın yakınsamasıyla oluşturulan kolektif bir sanal paylaşılan alandır. "Metaverse" kelimesi, "meta" (ötesinde anlam) ve "evren" önekinin bir portmantosudur; terim tipik olarak algılanan bir sanal evrene bağlı kalıcı, paylaşılan, 3D sanal alanlardan oluşan, gelecekteki internet yinelemesi kavramını tanımlamak için kullanılır.


Facebook'un Adı değişti! Artık Facebook'un yeni adı "Meta"
Facebook'un Adı değişti! Artık Facebook'un yeni adı "Meta"

- Meta Sosyal medya hesabından yapılan açıklamalar Türkçesi:


@Meta

 - Facebook şirketinin yeni adı. Meta, 3D olarak oynayacağımız ve bağlanacağımız bir yer olan metaverse'yi oluşturmaya yardımcı oluyor. Sosyal bağlantının bir sonraki bölümüne hoş geldiniz.

 


Paylaşım orjinal hali:Türkçesi:

Metaverse, sosyal bağlantının bir sonraki evrimidir. Bu, dünyanın her yerinden insanlar tarafından oluşturulacak ve herkese açık olan kolektif bir projedir. Bugün mümkün olanın ötesine geçen şekillerde sosyalleşebilecek, öğrenebilecek, işbirliği yapabilecek ve oynayabileceksiniz.


 Paylaşım orjinal hali:

Yorumlar

Yorumunuz için teşekkür ederiz!

Daha yeniDaha eski
google news bton